REKOMENDACJE
REKOMENDACJE

Rekomendacje

Zobacz co mówią o nas inniKinga BereśOlga FerfeckaIlona GródeckaKatarzyna JarząbMaciej Śliwiński

"Będę zawsze ciepło wspominał czas spędzony w House of English. Za sprawą tej szkoły nie tylko zdobyłem dobrą znajomość języka angielskiego, ale także świetnie się bawiłem. Patrząc z perspektywy czasu uważam, że w dużej mierze dzięki House of English nie byłbym dzisiaj w tym miejscu, w którym obecnie się znajduję.

Moje początki z językiem angielskim nie należały do łatwych, gdyż pojawił się w moim szkolnym planie zajęć dopiero w liceum. Wcześniej byłem zdany na naukę języka niemieckiego. Na szczęście w czasie w którym desperacko poszukiwałem możliwości rozpoczęcia nauki angielskiego właśnie powstawał House of English. Dla moich rówieśników i mnie był wręcz wybawieniem, bo do tego czasu brakowało w Ropczycach miejsca, które mogłoby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na naukę języka angielskiego.

Pamiętam jeszcze zajęcia w starej lokalizacji House of English w budynku Powiatowego Urzędu Pracy. Tam uczęszczałem na moje pierwsze zajęcia z angielskiego w grupie uśmiechniętej pani Mai. Naukę języka kontynuowałem na intensywnych kursach wakacyjnych, które dobrze wspominam. A takie wydarzenia jak wspólny wyjazd całej społeczności House of English do Łeby na wczasy, sprawiał że w szkole tej czułem się dobrze i zawsze chciałem do niej wracać. Dalsza intensywna nauka w Hausie pomogła mi w zdaniu matury rozszerzonej z języka angielskiego i przydała się na podjętych biznesowych studiach, na których zajęcia prowadzone były wyłącznie w języku angielskim. Obecnie jako pracownik międzynarodowej korporacji finansowej posługuję się tym językiem na co dzień w kontaktach z klientami i współpracownikami ze Stanów Zjednoczonych, Azji oraz wielu krajów Europy.

Gdybym mógł dać jakąś radę moim młodszym kolegom z House of English, to zdecydowanie zachęciłbym ich do przykładania się do nauki języka angielskiego, gdyż w obecnych czasach bez jego dobrej znajomości, znalezienie interesującej pracy bywa trudne. Oprócz tego angielski przydaje się na zagranicznych wyjazdach czy w komunikacji z obcokrajowcami, których w Polsce jest coraz więcej. Język angielski zaczyna się stawać po prostu koniecznością i obowiązkową pozycją w CV. To co dopiero może sprawić, że zaczyna się być konkurencyjny na rynku pracy na tle pozostałych, to właśnie pozostałe języki obce. Nie można się ich tak po prostu nauczyć na tydzień przed rozmową kwalifikacyjną, więc moim zdaniem warto stawiać na nie już w młodym wieku."